Trasy rowerowe


Obecnie na terenie Bikeparku Palenica wybudowane są cztery trasy zjazdowe o różnym stopniu zaawansowania. Dla osób początkujących proponujemy trasę zieloną o najmniejszym stopniu nachylenia, z wieloma bandami i muldami, idealnymi do szkolenia pozycji na rowerze, hamowania i ogólnej techniki zjazdu.

Następnie proponujemy trasę niebieską dla osób o podstawowym i średnim stopniu zaawansowania. Głównym atutem tej trasy, prócz licznych band, muld, są liczne stoliki można trenować technikę skakania.

Kolejną trasą jest trasa czerwona dla osób o minimum średnim stopniu zaawansowania. Trasa jest szybka, techniczna, z licznymi skoczniami, ale też z elementami technicznymi z korzeniami i kamieniami.

Ostatnia z tras to trasa czarna, znana jako Twoja Stara. Trasa typowo zjazdowa, liczne kamienie, korzenie, naturalne ścianki, wyskocznie. Na trasie co roku organizowane są zawody Downhill City Tour DOKA.

Na ośrodku Bikepark Palenica dostępna jest również poduszka Flybag o wymiarach 10mx10m. Jest to idealna metoda na bezpieczne doskonalenie techniki skakania. Poducha odpalana jest w dni działania wyciągu, jednak przy większej ilości osób istnieje również możliwość umówienia się na jazdki w dogodnym dla Was dniu i godzinie! Wystarczy napisać do Nas na mailu, instagramie bądź facebooku.

To jeszcze nie koniec! Obecnie nasi chłopcy rozbudowują Bikepark, przekopują i doskonalą trasy już istniejące, następnie w planach mamy budowę kolejnych tras, w tym dwie trasy typu a-line, czy trasę enduro!